O projektu

Lokalita - Puklice


Obec Puklice se nachází 5 km jihovýchodně od Jihlavy. Dům bude ležet na hranici katastrálního území Puklice - Studénky. V okrajové klidné části s řídkou zástavbou. Poloha vyniká dopravní dostupností krajského města. Napojení na silnici Jihlava - Třebíč a nově budovaný okruh Jihlavy je autem dostupný během minuty. Cesta do centra Jihlavy trvá méně, než 10 minut. V obci je obchod, škola i školka.

Webové stránky obce Puklice


Situace - umístění domu


Dvojdům je umístěn na dvou pozemcích se samostatným připojením k sítím. V každé polovině dvojdomu jsou dva byty. Každý byt ma samostatný vstup a jsou úplně provozně odděleny (v domě ani na pozemku nejsou společné prostory). Společný je pouze pozemek pod domem. Přízemní byt má zahradu s terasou. Podkrovní byt má k dispozici plochu pro stání automobilů a prostornou terasu. 

Harmonogram výstavby


08/2023 - Vydání stavebního povolení

08/2023 - Zahájení výstavby - zemní práce

09/2023 - Provedení základové desky

10/2023 - montáž konstrukce CLT panelů

11/2023 - zateplení, střecha, montáž oken

01/2024 - vnitřní rozvody vody, kanalizace a elektroinstalace

03/2024 - vnitřní povrchy: stěny, podhledy a podlahy

05/2024 - technologie, obklady a dlažby

06/2024 - dokončovací práce, úpravy pozemku

Komfort a úspory energie


Dům je navržený v pasivním standartu. Zateplení, okna, technologie - vše je navrženo tak, aby provoz domu byl maximálně úsporný. Hlavním cílem byl ovšem komfort budoucích uživatelů. Nadstandardní zateplení, předokení žaluzie, větrání s rekuperací a chlazením, zaručí nekompromisní komfort v každém ročním období. Extenzivní zelená střecha sníží ohřívání nejen interiéru, ale i okolí domu. Instalované fotovoltaická elektrárna, zajistí další úspory spotřeby energie.

Konstrukce - CLT panely


CLT (cross laminated timber) je výrobek (panel) z masivního dřeva zhotovený příčným slepením nejméně tří vrstev jednovrstvých lamelových desek. CLT panel je ekologický stavební materiál budoucnosti. Oproti běžným stavebním materiálům má řadu výhod. Má pozitivní bilanci CO2. Je to ekologická a trvale udržitelná stavební technologie. Má výborné izolační a protipožární vlastnosti. 

Výjimečné technologie


Dům je navržený v pasivním standardu. Zateplení, okna, technologie - vše je navrženo tak, aby provoz domu byl maximálně úsporný. Hlavním cílem byl ovšem komfort budoucích uživatelů. Nadstandardní zateplení, předokení žaluzie, větrání s rekuperací a chlazením, zaručí nekompromisní komfort v každém ročním období. Extenzivní zelená střecha sníží ohřívání nejen inerieru, ale i okolí domu. Instalované fotovoltaická elektrárna, zajistí další úspory spotřeby energie.

Ovládaní bytu má na starosti systém domácí automatizace LOXONE, která zajistí soulad všech technologií a cirkadiální osvětlení. Kromě automatizace je každou funkci možné ovládat tlačítkem nebo aplikací v mobilním zařízení.

Větrání, vytápění a chlazení zajistí rekuperační jednotka Jabotron Futura se systémem zónového větrání, která větrá místnosti na základě úrovně CO2 v jednotlivých místnostech. Součástí rekuperační jednotky je výměník s tepelným čerpadlem, které zajistí ohřev a chlazení větracího vzduchu.

Okna jsou dřevohliníková s izolačním trojsklem. Stínění zajistí předokení žaluzie typu Z-70. Ovládání žaluzií je motorem a systémem domácí automatizace LOXONE.

Chcete se dozvědět více?